Böcek İlaçlama Yöntemleri

İlaçlama hizmeti almak isteyen pek çok kişinin en çok merak ettiği konulardan biri de ilaçlama işlemlerinin nasıl uygulanacağıdır. Özellikle evlerde, çocuklu ailelerde bu durum daha da merak konusu olmakta, eşyalara zarar gelip gelmemesi konusunda dahi müşterilerimiz çağrı merkezlerimiz üzerinden ayrıntılı bilgi almaktadır.

Böcek İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

En genel özellikleriyle böcek ilaçlama yöntemlerini şöyle tanımlayabiliriz:

Jel İlaçlama: Kalorifer böcekleri ve hamam böcekleri, kakalak üzerinde etkilidir. Kokusuzdur. Asla zarar vermez. Haşerelerin gezindikleri yerler tecrübe ile sabit olduğundan belirli köşelere jel şeklindeki ilaç enjekte edilir ve haşerelerin zehirlenmesi sağlanır. Özellikle kapı pervazları, priz kenarları gibi belirli noktalara koyulan ilacı haşereler yer ve ölür. Ölen haşere de, diğer böcekler tarafından yenilir, onlar da zehirlenerek ölür. Bu döngü bu şekilde devam eder.

Sıvı İlaçlama: Pek çok haşere üzerinde etkilidir. Daha geniş ve haşerelerin yoğun olduğu ortamlarda uygulanır. Sıvı ilaç bir mekanizma sayesinde dip ve köşelere, yatakların altına sıkılarak uygulanır. Kısa bir süre için de olsa ıslak temizlik yapılmamalıdır. Apartmanların ortak kullanım mekanları, öğrenci yurtları, fabrikalar, hastaneler gibi pek çok yerde uygulanabilir.

ULV veya Pülverizatör Uygulaması: Pülverizatör denilen bir mekanik aletle uygulanır ve sisleme ya da dumanlama işlemi olarak da bilinir. Açık veya çok geniş alanlarda rahatlıkla uygulanabilir. Fakat ilaçlama işlemi uygulanırken orada bulunmamak gereklidir. Bilinenin aksine ağaçlara, bitkilere asla zarar vermez.

Kokusuz İlaçlama: Sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Kokusuz olduğu için ilaçlama esnasında ve sonrasında mekanda bulunabilirsiniz.

Fare İstasyonları: Tüm fare türleri için uygulanabilmektedir. Belirli bir düzeneği olan kutu içine koyulan zehirler ile farelerin zehirlenmesi sağlanır. Büyük mekanlarda birden fazla fare istasyonu kullanılabilir. Önemli olan çocukların veya evcil hayvanlarınızın bu kutulardan uzak kalmasını sağlamaktır.

Ümraniye böcek ilaçlama firması olarak sizlere en kaliteli ilaçlar eşliğinde sunduğumuz ilaçlama yöntemlerimize en uygun fiyatlarda ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir