Ümraniye Çamlık Mahallesi Böcek İlaçlama

Toplumun şehir hayatına adapte olarak çok sayıda yapı inşa etmesiyle birlikte, doğal yaşam alanlarından uzak kalan haşereler şehirlerde insanların yaşadığı alanlara dahil olmaya başlamıştır. Son 20 yılda artış gösteren haşere istilası şikayetleri de bunu doğrular niteliktedir. Bu durum pek çok açıdan zarar ve risk oluşturduğu için ev ilaçlama seçeneklerini değerlendiren insan sayısı hayli fazladır. Bunun bilincinde olarak ilaçlama hizmetlerini vatandaşlara ulaştıran Çamlık Mahallesi böcek ilaçlama servisimiz; haşere istilası sorunlarını saatler içinde kalıcı olarak ortadan kaldırmaktadır. 

İlaçlama Servisimiz Hakkında Kısa Bilgi

Firmamız; onlarca yıldır Ümraniye genelinde gerçekleştirdiği ilaçlama uygulamalarını hız kesmeden İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nin tamamına ulaştırmaktadır. Çamlık Mahallesi Ümraniye böcek ilaçlama ekiplerinin haşere sorununu ortadan kaldırırken kullandığı yöntemler, insan sağlığına zarar vermemekte olup haşereler üzerinde kesin sonuç sağlamaktadır. Bu hizmetleri kesin sonuç garantisiyle sağlayan firmamız; verilen talimatlara uyulması halinde ilaçlama uygulamasından kısa süre içerisinde sonuç alınacağının teminatını sağlamaktadır. Uygulamada kullanılan haşere ve böcek ilaçları; Sağlık Bakanlığı tarafından incelenmiş ve onaylanmış olup Dünya Sağlık Örgütü’nün ilaçlama standartlarına da uygun olarak geliştirilmiştir. 

Böcek İlaçlamada Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Böcek ilaçlama yaptırırken öncelikle firma seçimine dikkat edilmesi gerekmektedir. Haşere ilaçlama, alanda uzman kişilerce yapılması gereken bir uygulamadır. Zira deneyimsiz kişilerin yapacağı en ufak hata ya da ihmal işlemin geçersiz olmasına ya da zararlı durumlar oluşmasına sebep olacaktır. Bu sebeple profesyonel firmalar ve uzman kişilerce bu işlem sağlanmalıdır. 
  • İlaçlama öncesinde haşerenin türü tespit edilmeli, mümkünse fotoğrafı çekilerek ilaçlama ekiplerine bildirilmelidir. Zira haşerenin türü ve cinsi ilaç türünü ve ilaçlama yöntemini belirleyen unsurlardır.
  • Gün içinde görülen haşere sayısı da not alınmalıdır. Zira haşere yoğunluğu da ilaçlama sürecini etkileyecek unsurlardan biridir.
  • İlaçlama uygulamasından önce alandaki gıda ve mutfak eşyaları, çocuk ve evcil hayvanların oyuncak, kıyafet gibi özel eşyaları alandan uzaklaştırılmalı ya da kapalı konumda muhafaza edilmelidir.
  • İşlem esnasında ilaçlama yapan kişilerin gerekli tedbirleri aldığından emin olunmalıdır. İlaçlama ekipleri de ev sahiplerinin alması gereken önlemleri gözden geçirmelidir.
  • İlaçlamadan sonra da bazı detaylara dikkat edilmesi gerekir. Şöyle ki; sıvı ilaçlama sonrası bir müddet sulu temizlik kesinlikle yapılmamalı, jel ilaçlamada ise jel ilaca su sürülmemelidir. Zira yumurtadaki böceklerin de yumurtadan çıktıkları için ilaçlamadan etkilenebilmesi adına ilaçlar uzun süre etkisini korumaktadır. Ancak ilacı silmeniz halinde etkisi kaybolacak, yumurtadan çıkan haşereler ilaçtan etkilenmemiş olacaktır. Bu da işlemin etkisini ortadan kaldıran bir durumdur.
  • Ayrıca Çamlık Mahallesi böcek ilaçlama Ümraniye ekipleri; ilaçlamadan sonra  alanda haşere oluşumuna ve eve girişine sebep olan faktörlerin ortadan kaldırılmasını tavsiye etmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir