Evcil Hayvanlar İlaçlamadan Etkilenir Mi?

 

Evcil hayvanlar ilaçlamadan etkilenir mi? Evinde böceklere karşı ilaçlama yaptırmak isteyen ama evde evcil hayvanları olduğu için bu işlemlere pek yanaşmayan pek çok birey, evcil hayvanların zarar görüp göremeyeceği konusunda endişelenmektedir. Peki, gerçekten evcil hayvanlar böcek ilaçlamadan etkilenir mi, ilaçlama hayvanlara zarar verir mi? Elbette hayır. Haşere ilaçlama işlemi bilinenin aksine haşerelere ve bitkilere zarar vermemektedir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir nokta, ilaçlamanın kurumsal bir şirket tarafından yapılması gerektiğidir. Çünkü ilaçlama işlemi profesyonellik ve tecrübe gerektiren bir işlemdir ve işinde uzman olmayan kişilerin yapması sonuç vermediği gibi ekonomik zarara neden olmaktadır. Hızlı bir şekilde ilerleyen haşereler ile bireysel mücadele mümkün olmadığı gibi çok tehlikelidir. Geliştirdiği yöntem ve uygulamalar ile sektörün öncü isimlerinden biri olan Ümraniye Böcek İlaçlama firmamızı irtibat numaralarımızdan arayabilir, uygun ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz.

İlaçlama Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

İlaçlama yapılırken nelere dikkat edilir? Evinizde evcil hayvanlarınız varsa, bir de ek olarak haşere şikâyetleriniz varsa mutlaka böcek ilaçlama işlemi yaptırmalısınız. Böcek ilaçlama işleminde en önemli ayrıntı iyi ve profesyonel bir firma ile çalışmaktır. Sıradan bir firma ile çalışmanız durumunda haşereler yok olmadı gibi ekonomik zarar uğrarsınız. Peki ilaçlama yapılırken nelere dikkat edilir?

  • Böcek ilaçlama işlemi kurumsal ilaçlama servisleri tarafından yapılıyorsa evcil hayvanlarınıza zarar vermez.
  • Evcil hayvanların ilaçlama esnasında dışarıya çıkarılması gerekir.
  • Eğer sıvı ilaçlama ya da fare istasyonları ile işlemler yapıldıysa evcil hayvanları ilaçlardan uzak tutmak gerekir.
  • Unutmayın ki evcil hayvanlarımız da rahat ve huzurlu bir ortamda yaşamak ister. Bu nedenle onları da rahatsız eden haşerelerden, özellikle pire, kene, uyuz böceği gibi haşerelerden, kurtarmak gereklidir. Bu da ancak ilaçlama hizmeti ile mümkündür.

Ümraniye’de sunduğumuz ve tüm haşere türleri üzerinde etkili olan ilaçlarımızla sunulan hizmetimiz, alanında garantili ve oldukça güvenilirdir. Ümraniye Haşere İlaçlama firmamıza ulaşmak için çağrı merkezlerimizi günün her anında, hafta sonu da dâhil olmak üzere arayabilirsiniz.

Böcek İlaçlama Yöntemleri

Böcek ilaçlama yöntemleri, sıcaklıkların yükselmesiyle beraber haşereler ile mücadele dönemi başlamış oldu. Yaşam alanımızı istila eden haşerelerin yok edilmesinde uygulanan yöntemler haşerenin türüne, bulunduğu yere ve yoğunluğuna göre belirlenir. İlaçlama yöntemleri arasında en çok sıvı ilaçlama kullanılır. Böcek ilaçlama yöntemleri sıralanacak olursa;

  • Sıvı İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama
  • Fare İstasyonları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir