Fare Yakalama Teknikleri Nelerdir?

Fareler dünyanın en eski kökene sahip hayvanlarından biridir ve bu nedenle de farelerin yüzlerce türü vardır. Ülkemizde de hemen herkesin hayatı boyunca karşılaştığı fareler, özellikle insanların yoğun olarak yaşadıkları bölgelerde bulunmakla birlikte, tarla ve bahçelerde de bulunmaktadırlar.

Farelerin Özellikleri

  • Tüylü ve oldukça yumuşak bir yapıya sahip olan fareler, en küçük aralardan dahi geçebilmektedirler.
  • Kemirgenler sınıfına ait olsalar da haşere olarak adlandırılırlar. Çünkü fareler ilaçlama şirketleri tarafından kontrol altına alınabilmektedirler.
  • Farelerin türleri çok geniş olsa da onları en genel haliyle fındık faresi, lağım faresi, tarla faresi, kangru faresi, ev faresi, çatı faresi olarak sınıflandırabiliriz.
  • Çok hızlı yumurtlarlar. Bu nedenle de yüzyıllar boyunca sayılarında azalma yaşanmamış, aksine artış olmuştur.
  • Bir binanın en üst katındaki daireye dahi çıkabilmektedirler. Peki fare yakalama teknikleri nelerdir ve farelerden kurtulma yolları var mıdır?

Fare İle Mücadele

Hemen herkes evinde ya da herhangi bir mekanda fare gördüğünde ilk önce onla bireysel mücadele etmeye başlar. Fakat bu mücadeleler, fareleri yok etmek şöyle dursun onların bulundukları yerde daha çok yerleşmelerine neden olur. Bu nedenle de mutlaka fare ilaçlama işlemleri yapılmalıdır.

Fareleri kontrol altına almanın en etkili yollarından biri elbette alanında kurumsal olan bir ilaçlama şirketi ile anlaşmaktır. Ümraniye’de sadece fareleri değil şikayetçi olduğunuz tüm böcekleri en profesyonel yöntemlerle ve en deneyimli kadromuzla kontrol altına alan Ümraniye Haşere İlaçlama firmamız, siz değerli müşterilerimize en ekonomik fiyatlarla hizmet vermektedir. Bizlere ulaşmak için çağrı merkezlerimizi günün her anında arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir