Fare Yakalama Teknikleri

Fareler dünyanın hemen her noktasında olabilen ve tüm iklimlere karşı uyum sağlayabilen bir hayvan türüdür. Fakat ilaçlama yöntemleri ile onlardan kurtulabildiğimiz için daha çok haşere olarak adlandırılmaktadır. Kemirgenler familyasının en gelişkin türü olan fareler, çok fazla deneyde aktif olarak kullanılmaktadır. Çünkü iç organları ve reaksiyonlara verdikleri tepkiler açısından insanlara oldukça benzerlik gösteren fareler, bilime de çok fazla katkı sağlamaktadır.

 

Farelerin Özellikleri

  • Bazen evcil hayvan olarak bazen de bilimsel deneylerde kullanılan farelerden ne yazık ki evlerimize giren türleri zararlı olanlarıdır.
  • Genellikle siyah, kahverengi veya gri-beyaz renklerinde olan farelerin oldukça sık tüyleri de vardır. Bu tüyler onları her iklimde yaşayabilir kılmaktadır.
  • İnsanların özellikle kulaklarını, parmak uçlarını, burun uçlarını ve dudaklarını kemiren fareler, pek çok hastalığı da bünyelerinde barındırmaktadır.
  • Evimize aynı zamanda kırıp dökmeleri ile de zarar veren fareler, geçtikleri ve yürüdükleri her noktaya da mikrop bulaştırır.
  • Çok iyi gizlenebildiklerinden onları yakalamak oldukça zordur. Hatta pek çok fare yakalama teknikleri geliştirilse de fare istasyonları dışında kalanların çoğu başarısızdır.

Fare İle Mücadele

Farelerle mücadele ederken en çok yapılan teknik hatalardan biri onlara karşı fare kapanı, fare yapışkanı, fare tuzağı gibi yöntemler kullanmaktır. Bu yöntemler oldukça başarısızdır. Fareler artık bu yöntemlere tepki göstermemektedir.

İlaçlama hizmeti sunduğumuz Ümraniye’de halkımızın tüm fare şikayetlerini tamamen yok etmekteyiz. Gerek ev ilaçlama gerek bahçe ilaçlama işlemlerinde ve her mekanda en garantili sonuçları veren firmamız, fare ilaçlama işlemlerinde de daima sizlerin yanındadır.

Ümraniye haşere ilaçlama firmamızın tüm ilaçlama hizmetlerine ulaşmak için çağrı merkezlerimizi 7/24 arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir