Gümüş Böceği İlaçlama

Böcekler arasında en sık ilaçlama işlemi talebi aldığımız gümüş böceği, pek çok evde bulunan haşerelerdendir. Renginden dolayı bu isimde anılan gümüş böceği aynı zamanda şekil olarak balığa benzediği için balık böceği olarak da bilinmektedir. Çok fazla üreme yeteneğine sahip olduğu için gümüş böceği ilaçlama işlemleri sık sık uygulanır.

Gümüş Böceğinin Özellikleri

Gümüş Böceği İlaçlama
Gümüş Böceği

Aslında hemen herkes bu haşere türü ile pek çok mekanda karşılaşmıştır. Uzun ve ince bir yapıya sahiptir. Boyları yaklaşık olarak 1 cm olduğu gibi daha gelişkin türleri 3-4 cm boyutlarında olabilir. Gri renktedir. Başlarında 2 adet anten vardır, yönlerini bu antenler aracılığıyla bulurlar. Çok hızlı hareket edemezler. Öldürdüğünüz zaman kan yerine genellikle beyaz bir sıvı çıkar. Yumurtlama şeklinde çoğalırlar.

Gümüş böcekleri genellikle kağıt, karton, gazetelerin içinde bulunur. Çünkü bu saydığımız kağıttan yapılmış nesneleri yiyerek hayatta kalırlar. Kütüphanelerde, kırtasiyelerde, duvar kağıdı ile kaplı olan evlerde sıklıkla şikayet edinilen haşere türüdür. Tek başınıza değil, ancak iyi bir ilaçlama firması ile anlaşarak onlardan kurtulabilirsiniz.

Üsküdar Böcek İlaçlama firması olarak sadece gümüş böceklerinde değil aynı zamanda elli türden fazla haşere ile de mücadele vermekteyiz. Kalorifer böcekleri, hamam böcekleri, kakalak, karafatmalar, sümüklü böcekler, top böcekleri, fare türleri, sinek türleri gibi pek çok haşere ile akrep, yılan, çıyan, kırkayak, örümcek gibi daha zararlı haşereler de ilaçlanmaktadır.

Çağrı merkezlerimize 7/24 ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir