Kakalak İlaçlama

Böcekler arasında en yaygın tür olan hamam böceğinin bir alt kolu da kakalaktır. Kakalaklar en hızlı üreyen böcek çeşididir. Doğada evrim geçirmemiş nadir canlılar arasındadır. Bir yumurta kesesinde 40-45 yumurta bulunmaktadır.  Bir dişi yılda 30,000 yumurta bırakmaktadır. Kakalaklar, nemli ve sıcak ortamları tercih etmektedirler. Evlerin mutfak ve banyolarında yaşamlarını sürdürmektedirler. Günde 20 saat uykuya çekilirler. Açlığa dayanıklıdırlar, kafaları koptuğunda bir hafta yaşayabilirler. Evlerimize yaşam alanlarımıza, açık alanlardan, delik yıkık ve tamir ihtiyacı olan alanlardan girmektedirler. Çevremizde kakalak ile karşılaştığımızda yapmamız gereken şey kakalak ilaçlama hizmeti almaktır. Kakalak ilaçlama kokulu, sıvı ilaçlama olarak ikiye ayrılarak yapılır. Bir seferlik ilaçlama yeterli olmaz ve yirmi gün sonra ikinci bir ilaçlamaya ihtiyaç duyulur.

Kakalakların Zararları

Yaşam alanlarımız türlü türlü canlıların çeşitliliğiyle zenginleşmektedir. Doğada yaşayan tek tür insan değildir. Çevremizde, çok farklı türler hayvanlar bulunmaktadır. Tüm canlı türlerinin yaşam hakkı doğuştan gelir. Kendi çevremizde tüm farklı türlerle aynı ortamda yaşamamız olanaksızdır. İnsanoğlunun fizyolojik ve biyolojik yapısı buna izin vermez. Barınma, beslenme, korunma ihtiyaçlarımızı sağlamak ve hayatta kalmak zorundayız. Modern zamanlarla birlikte gelişen şehirleşme insan yaşam alanlarının kentlere doğru akmasını sağlamıştır. Kentleşme ile birlikte insanlar toplu ve yakın yaşamaktadır. Toplu yaşam alanlarının alt yapıları sağlam olmadıkça bir arada olmak dezavantaja dönüşmektedir. Kanalizasyon, çöplükler besin ve insanlardan kalma atıklarla dolu alanların kontrolünün iyi bir şekilde gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu unsurlar yerine getirilmediğinde o kentlere haşere böcek ve farklı türden hayvanlar akın etmektedir. Şehirlerdeki istenmeyen hayvanlardan korunmak için yapılması gereken şey böcek ilaçlama hizmeti almaktır. Nüfus yoğunluğunun artış gösterdiği bölgelerde böcek ilaçlama firmaları hayli fazladır ve hizmetlerini sunmaktadırlar.

Ümraniye böcek ilaçlama firmamız yaşadığınız her türden böcek ve haşere sıkıntısında en hızlı uygulama ile yanınızdadır. Modern ve yeni gelişen teknolojileri takip eden firmamız 7/24 açık olup hizmetlerine devam etmektedir. Yakın ve çevre ilçelere de ilaçlama hizmetlerini götürmektedir. Kakalak ilaçlama ve diğer böcek ilaçlama hususlarında yıllara varan deneyimi tecrübeli ekibi ile en uygun hizmeti müşterilerine kolayca ulaştırır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir