Kertenkele İlaçlama

Kertenkeleler ağaçlık yerlerde yaşayan, en ufak ışık gördüğünde o yöne doğru giden, bazen oldukça hızlı hareket eden, bazense çok iyi gizlenme yeteneğine sahip olabilen haşerelerdir. Son zamanlarda müşterilerimizin sıklıkla şikayet ettiği haşerelerin başında gelen kertenkeleler, bahçe ve ağaçlık alanların azalması nedeniyle evlerimize sıklıkla konuk olmaya başlamışlardır. Bu durum etrafında ağaçlık olan binaların daha fazla kertenkelelere maruz kalmasına neden olmuştur.

Kertenkele Türleri

İki türlü kertenkele vardır. Bunlardan ilki yeşil ve daha sert olan gelişmiş kertenkeleler, diğeri ise yeni doğmuş, pembe veya şeffaf renkli daha minik olan kertenkelelerdir.

Evinizde kertenkele gördüyseniz ne yapmalısınız?

Danışanlarımızdan çoğu evinde kertenkele gördüğünü ama günlerdir onu bir türlü yakalayamadıklarından şikayet etmektedir. Çünkü kertenkeleler aşırı hızlı hareket ettikleri gibi çok iyi saklanma yeteneğine de sahiptirler. Özellikle koltuk döşemelerinin arasına, kapı pervazlarına, halıların altına, duvarlardaki sıva çatlaklarına çok iyi şekilde gizlenerek kendilerini belli etmezler. Tehlike anında hemen vitrin, dolap gibi yerlerin arkasına saklanıp yakalanmalarını da imkansızlaştırır. Peki böyle bir durumda ne yapmalısınız? Elbette vaktinizi bir kertenkele için saatlerce harcamanız oldukça gereksizdir. Hemen iyi bir ilaçlama firması ile anlaşmalı, en pratik ve çözüm odaklı yöntemleri uygulatmalısınız.

Ümraniye böcek ilaçlama firması sizlere en kaliteli hizmeti sadece kertenkeleler üzerinde değil, tüm haşereler üzerinde de sağlamaktadır. En az 50 türden fazla haşere, en etkili ve modern yöntemlerimiz ile ilaçlanmakta, sizlere tam koruma garantisi vermektedir. Firmamıza çağrı merkezlerimiz aracılığıyla her zaman her saatte ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir