Kırkayak İle Nasıl Mücadele Edilir ?

Kırkayaklar yapı ve şekil itibariyle en çok dikkat çeken haşerelerden biridir. Ülkemizde tür ve sayıları açısından oldukça zengin olan bu haşere, mücadele edilmesi de en zor olan haşerelerden biridir.

Kırkayakların özellikleri nelerdir?

  • Kırkayaklar, tespih böceği ve çıyanlar ile aynı familyadan gelmektedir. Bu üç tür de eklembacaklıların çokbacaklılar şubesine aittir.
  • Silindir şeklinde ve iç içe geçen yapıda olan vücutları ile kırkayaklar oldukça esnek ve kıvrımlı bir yapıya sahiptir.
  • Renkleri siyah, kırmızı ve turuncu tonlarda olmaktadır. Bulundukları bölgenin iklimine göre renkleri koyulaşmakta veya açılmaktadır.
  • Tam olarak kırk adet ayakları yoktur. Ayak sayıları çok farklı sayılarda olabildiği gibi en az otuz en çok yedi yüzlerde seyretmektedir.
  • Ot, yaprak, bitki kalıntıları, çürümüş ve kurumuş yaprakları, saksı çiçeklerini kendilerine yem olarak seçen bu haşereler, insanları sokmaları ile meşhurdur.
  • Omurgasız oldukları için et dolu vücutları diğer böcek türleri için oldukça çekicidir. Evinize kırkayak geldiyse onu yemek için başka haşereler de gelecektir. Bu nedenle bu haşereden derhal kurtulmak gerekir.
  • Peki kırkayak ile nasıl mücadele edilir ? Bu konuda en kesin ve kalıcı yöntem elbette ki ilaçlama firmaları ile anlaşarak bir çözüm aramak olmalıdır. Çünkü kendi başınıza yapacağınız yöntemler geçici ve boş bir uğraşıdır.

En yeni ilaçlama yöntemleri ile sizlerin her zaman yanında olan Ümraniye Böcek İlaçlama firmamız, en kaliteli ilaçlarla sizlere en garantili böceklerden kurtulma yollarını sunmaktadır. Çağrı merkezlerimizi arayarak veya ilaçlama talep formumuzu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tüm işlemlerimiz garantilidir ve sizlere 7/24 hizmet sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir