Kulağakaçan Böceği Nedir?

Adından da anlaşıldığı üzere canlıların kulaklarından vücutlarına giren bu haşere türü, kulaklarımızda bulunan artıklarla uzun süre yaşayabilmektedir. Aynı zamanda bulunduğu süre içinde bize fazlasıyla zarar da vermektedir. Bu haşerenin kulaklarda verdiği hasar pek çok tıp merkezinde kayda geçmiştir fakat kıskaçlarının kulak delme aletine benzemesi nedeniyle, kulağakaçan olarak anıldığı da yaygın söylemlerdir.

Kulağakaçan Böceği Özellikleri

Kulağakaçan Böceği Nedir?
Agricultural chemistry

Haşereler arasında en fazla tehlike saçan kulağakaçan böceği nedir ve onu nasıl tanıyabiliriz? Genellikle turuncu-sarı veya siyah renklerindedir. Uzun ve ince bir yapısı vardır. Vücutlarının bitiminde iki adet kıskaç bulunmaktadır. Bu kıskaçları istediği noktada kullanarak zarar verebilir. Öldürdüğünüzde kolay kolay ölmez. Altı adet bacağı, iki adet anteni bulunmaktadır. Kulaklarımızın tespitini antenleri ile sağlamaktadır. Genel itibari ile şekil olarak arılara benzetilmektedir.

Kulağakaçan böceğinin ısırığı çok fazla hissedilmez. İlk başta küçük ısırıklarla kulak bölgesini uyuşturur. Sadece kulak değil, insan vücudunun her yerini, bitkileri veya kağıtları da ısırabilirler. Böylelikle de pek çok ısırığını hissedemezsiniz. Daha gelişmiş ve ülkemizde nadir bulunan bazı türleri her ısırıkta zehir saçabilir. Fakat sürekli olarak kulak içimizde veya vücudumuzda açık yaralar bırakması ve orada yaşaması zaten yeteri kadar mikrop saçmaktadır. Bu nedenle de tüm haşerelere karşı olduğu gibi kulağakaçan böceği ile mücadele ederken de asla tek başınıza mücadele etmemelisiniz. İyi bir ilaçlama firması ile anlaşarak, haşerelerden en pratik şekilde kurtulabilirsiniz.

Ümraniye Böcek İlaçlama firması olarak 50 türden fazla haşereye karşı en etkili ilaçlarımız ile yıllardır sizlere hizmet vermekteyiz. Gerek Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarımız, gerek deneyimli ilaçlama elemanlarımız ve modern ekipmanlarımızla sizlere en kaliteli hizmeti sunmaktayız. Firmamızın çağrı merkezleri haftanın her günü her saati açıktır. İlaçlama ile ilgili merak ettiğiniz her sorunuzu bizlere sorabilirsiniz. Ayrıca sitemizde bulunan böcek ilaçlama talep formlarımızı doldurarak da bizim sizlere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir