Sümüklü Böcek İlaçlama

Sümüklü böcekler havaların ısınması ve aşırı nemle birlikte sıklıkla şikayet edinilen haşereler olmaya başlamıştır.  Özellikle yeşillik alanlarda sıklıkla bulunan bu böcek türü yağmurlu havalarda daha fazla hareket haline geçerler ve yağmurlu havalarda kabuklarından çıkarak gezinti yapmayı severler.

Sağlığımıza doğrudan bir zararı bulunmasa da maddi açıdan pek çok evde sıklıkla yakınılan bu haşere türü, çoğu kez ilaçlama yaptığımız haşerelerdendir.

Sümüklü Böceklerin Zararları

  • Bahçelerdeki çiçeklerin solmasına sebebiyet verirler.
  • Ekili dikili alanlardaki meyve ve sebzelerin yenilemeyecek hale gelmesine sebep olurlar.
  • Evlerimize girerek tüm duvar ve tavanlarda silinse bile çıkmayan izler bırakırlar. Bu izler sümüksü yapılarından dolayı kaynaklanmaktadır. Bu izler oluştuğunda mutlaka boya yapılmalıdır.
  • Tavanlarda gezindiklerinde tavandan aşağıya doğru sümüksü kıvamdaki salgılarını bırakırlar. Bu nedenle pek çok evde ortada, açıkta yemek bulundurulmamaktadır.

Kış ayları geldiğinde yavaş yavaş havaların soğuması ile birlikte yuvalarına çekilirler. Sümüklü böceklerin bazı türleri cilt bakımında hazırlanan krem ve ilaçlarda kullanılır. Fakat bizim ülkemizde o türlerden çok nadir bulunur ve biz aktif olarak onlardan ilaç sanayisinde faydalanamayız.

Sümüklü böceklerden tek başınıza verdiğiniz mücadelelerle kurtulmak imkansızdır. Yapacağınız işlemler sizi en fazla bir gün idare edebilir. Ertesi gün yeniden onlarla karşılaşmaya hazırlıklı olmalısınız. Bu nedenle sümüklü böcek ilaçlama konusunda mutlaka ilaçlama firması ile anlaşarak onlardan yardım almalısınız.

Ümraniye böcek ilaçlama servisi, siz değerli müşterilerimizin en çok tercih ettiği ilaçlama firması olarak her zaman yanınızdadır. Çağrı merkezlerimiz haftanın her gününde her saatinde iletişimdedir. En uygun fiyat politikamızı ve şikayet ettiğiniz her haşere türüne karşı nasıl bir ilaçlama yolu izleneceğini öğrenmek için bizleri dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir