Tatarcık Sineği Nedir ?

Tatarcık sineği bir başka deyişle tatarcık böceği, sinekler familyasının en tehlikeli haşeresi olmakla birlikte, bu familyanın en tüylü olan da türüdür. Ayrıca hayvan bilimciler tarafından en çok araştırılan bu tür, insanlar tarafından da oldukça tehlikelidir. Peki tatarcık sineği nedir, bu türün özellikleri nelerdir?

Tatarcık Sineğinin Özellikleri

Tatarcık sineği genellikle gündüzleri bahçelerde bulunan, akşamları ise insanların kanını emmek için avlanan bir sinek türüdür. Tüm vücudunun aşırı tüylü olması açısından örümceklere, dış görünüş açısından sivrisineklere, uçuş bakımından da pirelere benzeyen bu haşere pek çok alanda bulunmaktadır. Bacakları boyuna göre uzundur. Dişi olanları insanların kanını emerek hayatta kalırken, erkek olanları da bitkilerin çiçekli kısımlarından şeker toplayarak hayatta kalır.

Tatarcık Sineğinin Neden Olduğu Hastalıklar

Kan emici her haşerenin neden olduğu gibi, tatarcık sinekleri de insanlar arasında kan yoluyla bulaşan hastalıklara neden olurlar. Ayrıca oldukça önemli olan cilt ve deri hastalıklara da sebep olurlar. Bu hastalığın adı şark çıbanıdır. Şark çıbanı mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Kıl kökü iltihabına neden olan bu haşerenin ciltte bıraktığı etkiler oldukça olumsuzdur. Her böcek ısırmasında olduğu gibi tatarcık sineklerinin de ısırmalarında asla tek başımıza müdahale etmemeli, bir hekimden yardım almalıyız.

Tatarcık Sineği İle Mücadele

Bu haşerelerle tek başınıza mücadele etmeniz için her şeyden önce bu haşereler tarafından ısırılmayı göze almanız gerekir. Genellikle yeşil alanlar üzerinden evimize giren bu haşereden kurtulmak için, size en iyi kalitede hizmet sunan bir ilaçlama firması ile anlaşarak önce bahçe ilaçlaması, daha sonra ev ilaçlaması yaptırabilir, bu haşereden en garantili şekilde kurtulabilirsiniz.

Böcek ilaçlama Ümraniye olarak sizlere sadece tatarcık sineğinde değil görebileceğiniz en az 50 çeşitten fazla haşere türü için müdahale etmekte, sizlere en garantili sonuçları vermektedir. Bizlere her zaman çağrı merkezlerimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir