Ümraniye Yılan İlaçlama

Yunanca adı “Serpentes” olan yılanlar, ayaksız etçil sürüngenlerdir. Dış kulak ve göz kapaklarının olmayışıyla ayaksız kertenkelelerden ayırt edilirler. Kertenkele soyundan gelen yılanların pek çok türü, kertenkelelere nazaran çok fazla kemik bulunan bir kafatasına sahiptir. Bu yapı, yılanlara hareketli çeneleriyle kafalarından daha büyük canlıları yutabilme imkanı sağlar. Yılanların böbrek gibi çift organları pek çok canlıda olduğu gibi yan yana değil; dar vücutlarına uyumlu olarak üst üste yer alır. Yılanlar Antartika ve çoğu ada hariç dünyanın her yerinde bulunur. Ülkemizde de son derece sık görülen yılan türleri Türkiye’de 47 farklı çeşit olarak karşımıza çıkar. Ümraniye yılan ilaçlama ekibimiz, İstanbul’un ilçe ve köylerinde çok sayıda yılan ilaçlama faaliyetinde bulunmuş, yılan ilaçlama konusunda da diğer haşere türlerinde olduğu gibi başarılı sonuçlar almıştır.

Ümraniye Yılan İlaçlama

Köy ve ormanlık arazileri tercih eden yılanların şehir içinde görülmeyeceği düşünülür ancak, yılanlar yüksek otların olduğu çok küçük bahçelerde bile yaşama imkanı bulmaktadır. Bu nedenle insanlarla birlikte yılanlar da şehir hayatına çabucak uyum sağlar ve yaşam alanlarımızın yakınına kadar dahil olur. Ümraniye yılan ilaçlama firmasının alanında uzman yılan ilaçlama ekibi, bahçeli ve giriş katta bulunan evlerin yılan konusunda daha çok şikayette bulunduğunu bildirmektedir. Peki yılan ilaçlama nasıl yapılır? diye soracak olursanız; yılan için kükürt kullanma, yılan kovucu ilaçlardan yardım alma gibi ilkel yöntemlere başvurmak yerine doğrudan uzman bir ilaçlama firmasıyla görüşmeniz gerekmektedir.

Türkiye’de Bulunan Yılan Türleri Zehirli midir?

Bazı türleri çok güçlü zehre sahipken bazıları daha az zehirlidir ancak tüm yılan sokması ve yılan ısırması vakaları tehlikeli olarak nitelendirilir ve tıbbi destek gerektirir. Ümraniye yılan ilaçlama olarak sizlere yılan sokması durumunda yapılacak ilk iş olarak bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneriyoruz. Yılanlar nasıl yuva yapar ve ev çevresine yuva yapar mı diye sorarsanız, evinizin çevresinde geniş otlaklar ve yüksek otlar bulunuyorsa yılanın burada yuva yapmaması için hiçbir sebep yoktur.

Yılanla Nasıl Mücadele Edilir?

Yılan türüne göre değişen ilaçlama tekniklerimiz, yılanın görüldüğü ve yuva yaptığı bölgeye göre değişmektedir. Açık alanda farklı, kapalı alanda farklı ilaçlar kullanılmaktadır. Ayrıca yılanı öldürmek için yılan zehri kullanımının yanında, canlı yakalamak için de kapan tekniği uygulamaktayız. Detaylı bilgi için günün her saati bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir