Uyuz Böceği Nedir?

Uyuz böceği aslında çoğu kişi tarafından bilinen bir haşere olmakla birlikte, yol açtığı hastalıkların ciddiyeti pek fazla önemsenmemektedir. Deri böceği türünden olan bu haşere insanlarda uyuz hastalığının ortaya çıkmasına sebebiyet verir.

Uyuz Böceğinin Özellikleri

Uyuz böceği nedir sorusuna öncelikle bu haşerenin fiziki özelliklerinden bahsederek başlayalım. Oval bir vücut yapısına sahip olan bu haşere türü, sekiz tane bacağa sahiptir. Aynı zamanda tek seferde çok fazla yumurta bırakabilir. Sırt yüzeyi kadifemsi bir yapıdadır. Derimizin altından tüneller açarak vücudumuza yumurtalarını bırakırlar ve çok tehlikeli olan uyuz hastalığına yakalanmamıza neden olurlar.

Uyuz Hastalığı Belirtileri

Ciltte aşırı derecede kaşıntı oluşturarak kendini belli eder. Yüksek ateş, ciltte kızarıklık ve döküntü, yanma hisse, kaşıntıya karşı koyamama gibi belirtiler olduğunda mutlaka en yakın hastanenin acil birimine gitmelisiniz. Aynı zamanda bu hastalık bulaşıcı olduğundan uyuz hastalığına yakalanan kişilerin yakınında olanlar da banyo yapmalı ve üzerlerindeki kıyafetleri kaynar suda yıkatmalılardır. Aynı şekilde hasta olan kişinin bulunduğu koltuk iyice temizlenmeli, yatak çarşafları ve giysileri kaynar suda uzun süre yıkanmalıdır.

Ümraniye Böcek İlaçlama olarak bizler, siz değerli müşterilerimizin önce sağlığını gözetmek amacıyla ilaçlama hizmeti sağlamaktayız. İlaçlarımızın hepsi firmamızın ziraat mühendisleri tarafından hazırlanmıştır. Ayrıca ilaçlama işlemlerini uygulayan ekibimiz, bu alanda en deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Bizlere ulaşmak için çağrı merkezlerimizi aramanız yeterlidir. Müşteri temsilcilerimiz ilaçlama yaptırtmak istediğiniz haşere hakkında, ilaçlama yöntemlerimiz hakkında size en ayrıntılı bilgileri verecektir. 7/24 bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir